Toyota

 

Toyota Motor Corporation (TMC) on üks tänapäeva hinnatuimatest autotootjatest ja kuulub maailma kõige laiemalt tuntud ettevõtete hulka. Toyota tootmisettevõtted asuvad viiel mandril ja aastas valmib neis umbes 6 miljonit autot. Toodangut müüakse enam kui 160 riigis ja ettevõtte aastakäive on 113 miljardit eurot. Toyota töötajaid on kokku 246 700.

Toyota kuulub ajakirja Fortune poolt koostatavasse 500 tippettevõtte edetabelisse ja on valitseval kohal Jaapani ja Aasia autoturgudel. Ameerikas on Toyota enimmüüdud välismaine auto ning Euroopas on ettevõte juhtival kohal Jaapani kaubamärkide seas.

Toyota alustas oma autode müüki Euroopas ametlike maaletoojate kaudu 1963. aastal. Aastate jooksul on Toyota selles mitmekülgses ja nõudlikus turusegmendis tõusnud Jaapani esimeseks kaubamärgiks. Kompanii annab tööd 56 000 eurooplasele ja nende arv suureneb tulevikus veelgi!

Toyota on Euroopasse investeerinud 4 miljardit eurot, sest firma on otsustanud, et parimat arenguvõimalust pakub see, kui Euroopa tarbijatele mõeldud autot konstrueeritakse ja toodetakse Euroopas. Juba praegu võib öelda, et see otsus on olnud õige. Esimene Euroopas projekteeritud auto oli Yaris, mis valiti 2000. aastal aasta autoks. Lõuna-Prantsusmaal on Toyotal oma disaini- ja projekteerimiskeskus ED2.

Aasta 2002 on Toyota jaoks märkimisväärne, sest esimest korda osaletakse vormel 1 võistlustel. Toyota otsustas selleks ise luua nii kere kui ka mootori ning moodustada oma meeskonna. Vormel 1 meeskonnal on kõrgetasemeline baas Saksamaal Kölnis ja seal töötab 550 inimest 27 riigist, kusjuures nende hulgast ei puudu ka Soome professionaalid.

Enamikus Euroopa riikides tehtud kliendi rahulolu uuringutes on meie ettevõte tulnud esikohale. Selle nimel teevad pidevat arendustööd 25 maaletoojat ja 3500 edasimüüjat.

Toyota tootmistegevust Euroopas koordineerib TMEM ehk Toyota Motor Europe Manufacturing. Müügi- ja turundustegevust juhib TMME ehk Toyota Motor Europe Marketing and Engineering, mille peakorter asub Brüsselis. Selles ettevõttes töötab üle 1200 inimese, kes pärinevad enam kui 20 riigist. Üksuse tegevuse hulka kuulub muuhulgas strateegiline ja tooteplaneerimine, logistika, klienditeenindus, võrguarendus, infosüsteemid jne. Belgias asuvad ka Toyota koolitus-, varuosa- ja tehnoloogiakeskused. Viimastes tegeletakse tehniliste lahenduste väljatöötamisega ja valitakse Toyota Euroopa mudelite jaoks sobivaid materjale.

Teine varuosade ja tarvikute keskus valmis Lõuna-Prantsusmaal 2001. aasta lõpus.

Autode tootmine Euroopas algas litsentsi alusel Portugalis 1971. aastal. Täiemõõdulist tootmist alustas Toyota Inglismaal 1992. aastal, Prantsusmaal 2001. aastal ja 2002. aastal sai alguse Poolas oleva käigukastitehase tegevus.

Jälgi meid:
Veebipartner:
Sulge

Loading ...
Kasutame Elke veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.