Rehvimärgistus

Kui otsite hooajaks uusi rehve, tasub endale selgeks teha kolm peamist kvaliteedinäitajat, mida on selgitatud Euroopa rehvimärgistuse piktogrammidel. Need väikesed joonised peavad ka uute rehvide müügikohas rehvidega alati kaasas olema.

 

KÜTUSESÄÄSTLIKKUS

7 klassi: A (enim säästlik) - G (vähim säästlik)

 

Üheks mootorsõiduki kütusesäästlikkust enim mõjutavaks teguriks on rehvi veeretakistus. Mida suurem on rehvi deformatsioon, seda rohkem kütust auto tarbib. Teisisõnu, väiksem veeretakistus tähendab väiksemat kütusekulu ning seeläbi soodsamat hinda juhile ja väiksemaid õhku paisatavaid emissioone, sh CO2.

 

Mõju erineb sõltuvalt sõidukist ja sõidutingimustest. Sellegipoolest võib erinevus G- ja A-klassi rehvide vahel vähendada kütusekulu isegi kuni 7,5% ning veokite puhul veelgi rohkem.

 

VÄLINE VEEREMISMÜRA

Liiklusmüra on oluline keskkonnaprobleem. Välise veeremismüra tasemed on jagatud kolme kategooriasse ning seda mõõdetakse detsibellides (dB). Mürapiktogramm näitab kategooriaid, piktogrammi kõrval olev must nool tähistab müra taset absoluutväärtusena.

 

 

MÄRGHAARDUMINE

7 klassi: A (parim märghaardumine) - G (halvim märghaardumine)

 

Märghaardumine näitab rehvi pidurdusvõimet märjal teepinnal. Mõju võib sõidukist ja sõidutingimustest sõltuvalt olla erinev, kuid täispidurdamise korral võib G- ja A-klassi rehvide pidurdusmaa erinevuseks olla kuni 30% ehk tavalise sõiduauto puhul koguni 18 meetrit. Näitlikustamiseks – 18 meetrit on tegelikult ligi 4 autopikkust, mis võib päästa kokkupõrkest või säästa lausa elu.

 

Allalaadimine

Jälgi meid:
Veebipartner:
Sulge

Loading ...
Kasutame Elke veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.