Ökosõit

Toyota peab oma kohuseks vähendada auto poolt sõitmise ajal toodetavate heitgaaside nagu CO2 mõju keskkonnale. Sõites vastutustundeliselt ning pöörates tähelepanu kesk¬konna-sõbralikule sõitmisele, ei säästa Te koos kütusega mitte ainult raha, vaid annate ka oma panuse kahjulike globaalset soojenemist soodustavate heitmete atmosfääri sattu¬mise vähendamisele.

 

 

Eemaldage võimalik lisakoormus ja katusekoormad
Enne sõitma hakkamist mõelge sellele, mis teil autos on. Lisakaal tähendab suuremat energiakulu, seepärast proovige need autos tasakaalustada. Kui kasutate katuseraami, pidage meeles, et katusel olevate koormate tuuletakistus võib tõsta kütusekulu kuni 40%.

Plaanige teekond ning vältige ümbersõite
Reisi etteplaanimine (kasutades näiteks navigatsioonisüsteemi abi) aitab vältida ülearuseid ümbersõite ja linnaliiklust, kus kütusekulu on kaks korda suurem maantee omast.
Kasutage autot vähem lühikesteks sõitudeks
Külm mootor põhjustab kõige suurema kütusekulu, seega, kui te ei tee lühikesi sõite, on ka kütusekulu madalam.
Kontrollige regulaarselt rehvirõhku
Rehvirõhu igakuine kontrollimine ja selle soovitatavale tasemele seadmine võib kütusekulu kuni 3% kokku hoida ning pikendab ka rehvide eluiga.
Hooldage autot vastavalt omaniku käsiraamatule
Korrapäraselt tootja standarditele vastavalt hooldatud auto toimib energiasäästlikumalt.
Vahetage käik varem üles
Kõrgem käik tähendab alati väiksemat mootori kiirust ja seega ka väiksemat kütusekulu. Uudsed mootorid on varasemastest palju paindlikumad ning käiku saab varem üles vahetada, ilma et oleks kartust mootorit kahjustada. Ideaalne aeg käiguvahetamiseks on 2000 ja 2500 p/min vahel.
Kasutage elektritarvikuid ainult vajadusel
Kõik elektritarvikud nagu tagaklaasi soojendi, udutuled jne tarbivad elektrit. Õhukonditsioneeri kasutamine võib tõsta kütusekulu näiteks kuni 25%. Seetõttu tuleks elektritarvikuid kasutada ainult vajadusel.
Järgige ja ennetage liiklusvoolu
Liikluse kulgemist ennetades saate vältida ülearuseid viivitusi ja, kui vahetate käiku varem (viies käik on käige säästlikum), saate saavutada ja säilitada madalamat mootori kiirust ning seega ka väiksema kütusekulu – soovitatav on ka kiirendamisel gaasipedaal lõpuni alla vajutada.
Hoidke aknad kinni
Kui hoiate aknad kinni ja kasutate auto enda ventilatsiooni, väheneb kütusekulu kuni 5%.
Lülitage mootor välja, kui peate ootama kauem kui 60 sekundit
Kui peate ootama üle 30 sekundi ilma autoga liikumata, lülitage võimalusel mootor välja; töötava mootoriga seisev auto raiskab kütust.

 

Jälgi meid:
Veebipartner:
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge