Toyota T-Mate

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Sinu turvalisema teekonna nimel

Toyota T-Mate koosneb süsteemidest, mis toetavad Sind ja muudavad sõidud turvalisemaks nii maanteel ja linnas sõitmisel kui ka parkimisel. Need süsteemid ei kaitse ainult Sind ja kaassõitjaid, vaid ka teisi liiklejaid. Nende abil soovib Toyota parandada liiklusohutust ning jätta liiklusõnnetused minevikku.

 

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Toyota Safety Sense

 

Toyota T-Mate | elke.ee

Kokkupõrke ennetussüsteem (PCS)

Kokkupõrke ennetussüsteem tuvastab ohuolukorra ja aitab vältida kokkupõrkeid teiste sõidukite, jalakäijate ja ratturitega. See annab juhile märku helisignaali ja visuaalse hoiatuse ning pidurdusabisüsteemiga. Kui juht ei jõua õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või leevendamiseks automaatselt.

 

Vaata lisa

 

Liiklusmärkide jälgimise süsteem (RSA)

Liiklusmärkide jälgimise süsteem jälgib teel olevaid liiklusmärke ning kuvab värvilisel TFT-ekraanil selgelt tähtsat teavet, näiteks kehtivat kiiruspiirangut või möödasõidukeeldu. Kui juht mõne liiklusmärgi nõuetest kinni ei pea, annab süsteem ka sellest helisignaali ja visuaalse märguandega teada.

 

Vaata lisa

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Toyota T-Mate | elke.ee

Kohanduv kiirushoidik (ACC)

See süsteem hoiab varem seadistatud pikivahet. Kui pikivahe muutub väiksemaks, vähendab süsteem kiirust ning vajaduse korral pidurdab ja süütab pidurituled. Kui sõidukil on liiklusmärkide jälgimise süsteem (RSA), tuvastab see süsteem ka Sinu marsruudil kehtivad kiiruspiirangud ning soovitab vajaduse korral aeglustamist.

 

Vaata lisa

 

Sõiduraja hoidmise abisüsteem (LTA)

Meie sõiduraja hoidmise abisüsteem Lane Trace Assist muudab maanteel sõitmise turvalisemaks. See hoiab Sind sõiduraja keskel ning kui sõiduk hakkab trajektoorist kõrvale kalduma, juhib roolimisabisüsteem sõiduki õrnalt tagasi.

 

Vaata lisa

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Toyota T-Mate | elke.ee

Automaatsed kaugtuled (AHB)

Automaatsete kaugtulede süsteem jälgib vastutulevate sõidukite esitulesid. Esitulede tuvastamisel lülitab see kaugtuled automaatselt lähituledeks. Kui vastutuleva sõiduki esituled on möödunud, lülituvad kaugtuled automaatselt tagasi sisse. Tulemuseks on turvalisem sõit pimedal ajal nii Sinu kui ka teiste liiklejate jaoks.

 

Vaata lisa

 

Parkimisabi

 

Toyota T-Mate | elke.ee

Parkimisabisüsteem Toyota Teammate Advanced Park

See süsteem juhib gaasipedaali, rooli, pidureid ja käiguvahetust, aidates Sul ohutult parkida. See suudab koguni meelde jätta Sinu lemmikparkimiskohad, mis ei ole piiritletud joonte või lähedal olevate objektidega.

 

Vaata lisa

 

Panoraamvaatemonitor (PVM)

See süsteem muudab parkimise lihtsamaks ja turvalisemaks, ühendades nelja kaamera pildid ümbritsevast peaaegu ringvaateks.

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Toyota T-Mate | elke.ee

Tagant ristsuunas läheneva sõiduki hoiatussüsteem koos automaatse pidurdusfunktsiooniga (RCTAB)

Parkimiskohalt välja tagurdamisel tuvastab see süsteem vasakult ja paremalt lähenevad sõidukid, annab Sulle nendest märku ja vajadusel pidurdab kokkupõrke vältimiseks.

 

Vaata lisa

 

Nutikad pikivahe andurid (ICS)

Nutikad nii nime kui ka olemuse poolest – see süsteem hoiatab juhti sõiduki ees ja taga olevate takistuste eest ning pidurdab vajadusel kokkupõrke vältimiseks automaatselt.

 

Vaata lisa

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Sõiduabi

 

Pimeala monitor (BSM)

Meie pimeala monitor hoiatab juhti sõidukite eest, mida juht ei pruugi küljepeeglitest näha. Sellest on eriti palju abi möödasõidu tegemisel.

 

Vaata lisa

Toyota T-Mate | elke.ee

 

Toyota T-Mate | elke.ee

Kohanduvate kaugtulede süsteem (AHS)

See süsteem tagab pimedal ajal sõitmisel kõigile liiklejatele parima võimaliku nähtavuse. See optimeerib automaatselt esitulede jaotust, varjutades vastutulevate sõidukite ala, nii et Sinu sõiduki kaugtuled ei pimesta teisi autojuhte, kuid valgustavad teed Sinu jaoks küllaldaselt.

 

Vaata lisa

 

Juht vastutab alati enda ja kaassõitjate sõiduohutuse eest. Funktsioonide saadavus sõltub riigist, sõiduki mudelist ja varustustasemest. Süsteemid toimivad vastavalt kasutustingimustele ja piirangutele. Vaata alati lisateavet omaniku käsiraamatust.

Jälgi meid:
Veebipartner:
Sulge

Loading ...
Meie veebileht kasutab küpsiseid. Kasutades veebilehte, nõustute küpsiste kasutamisega. Vaata täpsemalt
Sulge
Sulge