Miks vesinik?

Tuleviku kütus

Taastuvenergia abil toodetud vesinik on täielikult süsinikuvaba. Ning selle elektriks muutmisel on ainsaks heiteks vesi. Seda on ka lihtne säilitada ja transportida, võimaldades meil taastuvenergiaallikaid täies mahus kasutada. Lisaks leidub vesinikku sõna otseses mõttes kõikjal, mistõttu on see ka põnev energiaallikas.

 

 

CO₂ heitkogus puudub

Vesinikust elektri tootmisel ei teki süsinikdioksiidi. Kogu taastuvenergia abil vesiniku eraldamise protsess on täielikult heitmevaba. Seetõttu on tegemist ideaalse rohelise energia vormiga, tänu millele saame kõik veidi kergemini hingata.

 

 

Piiramatu varu

Vesinikku saab ekstraheerida mitmesugustest ainetest, kaasa arvatud naftast, gaasist, biokütustest, reoveesettest ja veest – ning vett on meie planeedil palju. Seepärast ei saa vesinik meil kunagi otsa, mis tähendab energiajulgeolekut kõigile ja meelerahu meie lastelastele.

 

 

Lihtne säilitada ja transportida

Elektri säilitamine ja pikkade vahemaade taha edastamine on keeruline, kuid elektri abil vesiniku ekstraheerimisel muutuvad nii säilitamine kui ka transport lihtsaks. Selle meetodi puhul kasutatakse taastuvenergiaallikaid – näiteks tuule- ja päikeseenergiat, mis sõltuvad sageli aastaajast või asukohast – palju tõhusamalt.

 

 

Kohapeal toodetud – kasu meie järgmisele põlvkonnale

Vesiniku peamine eelis on energiataristu pakkumine, et seda saaks kohapeal toota, s.t riigid suudavad end iseseisvalt energiaga varustada ega pea sõltuma välistest energiatarnijatest. See tähendab, et meie lapsed saavad nautida energiajulgeolekut mitme järgneva põlvkonna jooksul.

 

 

Korduma kippuvad küsimused

 

Kuidas tankida? Kas see on lihtne?

Jah, tegelikult on see väga lihtne, sest see tõepoolest ei erine tavaauto tankimisest.

 

Kui kaua tankimine aega võtab? Kas selleks kulub palju aega?

Ei, selleks kulub umbes 3–5 minutit. Põhimõtteliselt sama palju aega kulub bensiiniauto tankimisele ja see on palju kiirem kui elektriauto laadimine.

 

Kas vesinikuautodel on samad sõidu- ja kiirendusomadused nagu bensiinimootoriga autodel?

Jah. Tegelikult on vesinikuautodel väidetavalt parem kiirendus kui bensiinimootoriga autodel. Sõidukit teel liikumapaneval energial on vähem liikuvaid osi, mida peab energiaga varustama või läbima.

 

Kas vesinikuautod on ohutud?

Vesinik on väga ohutu kütus. Gaasi hoitakse turvalistes õhukindlates paakides ning äärmiselt ebatõenäolise lekke korral selle kogunemist ei toimuks. Kuna vesinik on õhust kergem, eralduks see hoopis kiiresti ja ohutult atmosfääri.

 

Mis on vesinikus nii head?

Taastuvenergiast toodetud vesinik on täielikult süsinikuvaba. Ning selle elektriks muutmisel on ainsaks heiteks vesi. Seda on ka lihtne säilitada ja transportida, võimaldades meil taastuvenergiaallikaid täies mahus kasutada.

 

Kust saame vesinikku?

Kuna vesinik on universumis kõige levinum element, saab seda igasugustest ainetest ekstraheerida. Kaasa arvatud naftast, gaasist, biokütustest ja nii puhtast kui ka reoveest. Ja kuna vesinikku leidub kõikjal meie ümber, ei saa see kunagi otsa, tagades energiajulgeoleku paljudeks aastateks.

 

Milleks vesinikku kasutatakse?

Lisaks Miraile kasutame vesinikku kahveltõstukites ja kütuseelemendiga bussides. Vesinikukütuseelemente kasutatakse ka tehaste energiaga varustamiseks, ladude jahutamiseks ja kodude kütmiseks.

 

Kuidas saame vajalikku vesinikku?

Vesinikku leidub peaaegu kõikjal ja õnneks saab seda mitmel moel ekstraheerida. Üks neist on elektrolüüs, millega kaasneb elektrivoolu juhtimine läbi vee. Teine meetod on katalüütiline reformimine, kus metaan kõrgel temperatuuril reageerib veeauruga. Kasutatakse ka gaasistamist – orgaaniliste ainete kuumutamist kõrge temperatuurini.

Jälgi meid:
Veebipartner:
Sulge

Loading ...
Kasutame Elke veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.