Põhiomadused

Dünaamiline disain

Uue Prius Plug-in Hybridi uudne olemus väljendub selle ainulaadses disainis. Efektsel ja parema aerodünaamikaga täiustatud Prius Plug-in Hybridil on madal katusejoon ja kupeelikud proportsioonid. Dünaamiline ja emotsionaalne – sellist Prius Plug-in Hybridi pole Sa kunagi varem näinud.

 

Piiritud võimalused

Miski ei iseloomusta uue Prius Plug-in Hybridi disaini- ja inseneritöö geniaalset harmooniat paremini kui auto panoraamkatus Skyview*, mis täidab salongi mõnusa päikesevalgusega. * Saadaval Luxury varustustaseme puhul.

 

Kindel hoiak

Uus Prius Plug-in Hybrid on igas mõttes teerajaja tänu uuele atraktiivsele disainile, mis lausa nõuab tähelepanu. Auto enesekindlat olekut rõhutavad võimsad 19-tollised veljed.

 

Kupeelikkus ja praktilisus

Väga sageli seab funktsionaalsus ohtu vormi. Prius Plug-in Hybridi puhul see aga nii ei ole. Uue Prius Plug-in Hybridi tagumiste uste käepidemed on peidetud C-piilaritesse, nii säilib sõiduki voolujooneline kupeelikkus.

 

Legendaarne nimi, uus stiil

Sa tead seda nime, ent Sa pole seda kunagi varem sellisena näinud. Nüüd on uue Prius Plug-in Hybridi nimi uhkelt esile toodud ja rõhutatud efektsete täislaiuses tagatuledega.

 

Päikesepaneeliga katus

Päikesepaneeliga katus* muudab päikesevalguse elektrienergiaks ja nii saab akut tasuta laadida. See suudab tekitada elektrirežiimil kuni 8 km sõiduulatuse päevas või 1200 km aastas. * Varustustasemel Premium standardvarustuses.

 

Laadimine

Saad Prius Plug-in Hybridi täielikku potentsiaali ära kasutada korrapärase laadimisega kodus või liikvel olles. Sage laadimine optimeerib jõuallikat, vähendab kütusekulu ja tagab elektrirežiimis pikema sõiduaja.

 

Kodu. Kus iganes Sa viibid

Uus ruumikas ja rafineeritud Prius Plug-in Hybrid, mille nutikas kujundus tundub puudutamisel mõnus, on uuendusmeelne nii seest kui ka väljast. Sa istud madalal dünaamilises, ent mugavas sõiduasendis ning lakoonilise kujundusega kokpit ja meelelist naudingut pakkuv salongiviimistlus rõhutavad uue Prius Plug-in Hybrid'i esmaklassilist iseloomu.

 

Kontroll on Sinu käes

Stiilne keskkonsool on ühtlasi ka läbimõeldult funktsionaalne. Lisaks ergonoomilisele käigukangile on seal laadimispesad, topsihoidikud ja koht telefonile.

 

Pingevaba sõit

Uus Prius Plug-in Hybrid on oma lihtsuses luksuslik. See on just see koht, kus end mõnusalt tunda – auto teljevahe on nüüd pikem, mugavust rohkem ja salongki täielikult ümber kujundatud.

 

Tõeline elegants

Ergonoomilised istmed ja omavahel hästi kokku sobivad armatuurlaua disainielemendid loovad salongis harmoonilise ja värskendavalt muretu üldmulje.

 

Nutikas valgustus

Uue Prius Plug-in Hybridi salongi meeleoluvalgustus mõjub lõõgastavalt, aga on ühtlasi ka funktsionaalne. Valgustus on seotud auto ohutus- ja sõiduabisüsteemidega ning ohtude korral hoiatab vilkumisega.

 


 

Kasuta ära mõlema valdkonna parimaid omadusi

Uue Prius Plug-in Hybridi kui täiselektrilise autoga saad teha palju tavapäraseid sõite. Ent bensiinimootoriga sõites ei mõjuta Sind sõiduulatusega seotud ärevus. See tipptasemel topelt DNA-ga jõuallikas võimaldab ka uskumatut kütusesäästu. Hübriid režiimis sõites 100 km läbimiseks kulub vaid 0,7 liitrit*.

* Kombineeritud WLTP väärtus, olenevalt sõiduoludest ja mudelist.

 

 

Kuidas see töötab?

Pistikhübriidid aitavad hübriidautode ja täiselektriliste autodega harjuda. Pistikhübriidautoga saab sõita ka ainult elektri jõul ja seda kiiresti laadida nagu elektriautot. Samas on neil nagu hübriidautodelgi mootor puhuks, kui laadimine on ebamugav.

Paremaks mõistmiseks klõpsa animatsioonidele, mis näitavad, kuidas Prius Plug-in Hybrid töötab.

 

 

Laadimine ja tankimine

Pistikhübriidautodel on kütusepaak ja võimas aku. Kui paak hakkab tühjaks saama, saad autot tankida nagu tavalist sõidukit. Akut saab laadida kodus, kontoris või liikvel olles ning see toetab bensiinimootorit, et tagada sujuv, võimas ja säästlik jõudlus.

 

 

Sõit elektri jõul

Elektrirežiimis võetakse energiat akust, et auto saaks liikuda sujuvalt, vaikselt ja heitevabalt. Muul ajal ühendab Prius Plug-in Hybrid endas elektriajami ja mootori võimsuse, et tagada parim jõudlus ja säästlikkus, aga ilma sõiduulatusega seotud ärevuseta.

 

 

Tavapärane sõit

Uuel Prius Plug-in Hybridil on võimas, nutika muudetava klapiajastusega 2,0-liitrine mootor, mis võimsuse ja sõiduulatuse suurendamiseks töötab astmevaba jõuülekande abil. Mootor laeb akut, kui selle laetustase väheneb.

 

 

Regeneratiivne pidurdamine

Kui tõstad jala gaasipedaalilt, toimib elektrimootor generaatorina ja suurendab aku laetustaset. See kolme taseme vahel reguleeritav regeneratiivne funktsioon tekitab ka kasuliku pidurdusefekti.

 

Milline on uue Prius Plug-in Hybridi sõiduulatus?

Aku mahutavus on varasemast 50% suurem ja uue Prius Plug-in Hybridi sõiduulatus ainult elektri jõul on üle 72 km*. Linnapiirkondades, kus kiirused on tavaliselt väiksemad, on see sõiduulatus veel suurem ja võib olla Sinu igapäevaste sõitude jaoks piisav, nii et mootorit polegi vaja kasutada.

* Kombineeritud sõit, olenevalt sõiduoludest ja mudelist.

 

Kuidas oma auto sõiduulatust suurendada?

Kui uut Prius Plug-in Hybridi korrapäraselt laadida, siis on auto ökonoomsus muljetavaldav ning paraneb ka elektriline võimekus. Elektrirežiimil sõites aitavad sõiduulatust suurendada suure energiatihedusega aku ja nutikas tarkvara. Sellised funktsioonid nagu regeneratiivvõimendus, ennustav säästlikkussõit ja Prius Plug-in Hybridi päikesepaneeliga katus aitavad samuti sõiduulatust suurendada, nagu ka sujuvalt sõitmine ning järsu kiirendamise ja pidurdamise vältimine.

 


 

Kõik oluline silma all

Uus Prius Plug-in Hybrid teavitab juhti ilma teda liigselt häirimata. Mitmeotstarbeline juhiekraan ja 7-tolline TFT-universaalnäidik paiknevad armatuurlaua keskosas ja selgelt juhi vaateväljas ning väikese läbimõõduga sportrool ei häiri vaatevälja. Digitaalses kokpitis kuvatakse juhile oluline teave, näiteks kiirus ja järelejäänud sõiduulatus elektrirežiimil, aga näidikud on paigutatud nii, et silmad võimalikult vähe liiguksid ja tähelepanu teel püsiks.

 

 

Digiteenused alati käepärast

Uue Prius Plug-in Hybridi digifunktsioonide keskmes on multimeediasüsteem koos Apple CarPlay ja Android Auto ühilduvusega. Saad kõrglahutusega 12,3-tollise ekraani kaudu helistada, seadistada navigatsioonisüsteemi, kuulata muusikat jms, ja seda kõike sõrmepuudutusega või hääljuhtimise abil.

 

 

Alati õigel teel

Kui ei pea õiget teed otsima, säästad aega ja kütust. Sihtkoha saad hõlpsalt sisestada puuteekraanilt või hääljuhtimise abil. Seejärel kuvatakse valitud marsruut ekraanil koos üksikasjaliku kaardivaatega.

 

 

Sinu nutitelefon ratastel

Telefoni kasutamine on iseenesest mõistetav – autoga võiks sama olla! Apple CarPlay ja Android AutoTM-i abil nii uues Prius Plug-in Hybridis ongi – saad vastata sõnumitele ja kasutada lemmikrakendusi. Samuti saad kiirelt ja turvaliselt helistada.

 

 

Käsi polegi vaja

Täpne kõnetuvastusfunktsioon võimaldab Sul muusikapalu kerida, määrata navigeerimiseks sihtkohta, seadistada salongi temperatuuri ja isegi akent avada. Kuna uus Prius Plug-in Hybrid tunneb ära, kust käsk tuleb, suudab see avada Sinu läheduses oleva akna.

 

 

Lae Sulle sobival ajal

Laadimise ajakava süsteem aitab ära kasutada mitte-tipptundide madalamaid elektrihindu. Auto tarbib laadimiseks energiat ainult seadistatud ajal. Saad valida, kas laadimine lõpeb varem määratud ajal või siis, kui aku on täielikult laetud.

 

 

Hübriidi tõhususe rakendamine

Saad sõidu ajal auto energiakulu muutumist jälgida. Olenemata sellest, kas Su Prius Plug-in Hybrid sõidab akutoitel, taastoodab energiat või kasutab mootori ja elektrimootori kombinatsiooni, kuvatakse ekraanil topelt DNA-ga jõuallika töö reaalajas.

 

 

Alati ajakohane

Samamoodi nagu värskendatakse nutitelefoni tarkvara, nii värskendatakse pidevalt ka Su Prius Plug-in Hybridi tarkvara juhtmevabalt (n-ö üle õhu), ja nii on alati Sinu käsutuses uusim tarkvara ja funktsioonid.

 

Ideaalne nähtavus

Hea nähtavus on ohutu sõidu seisukohast hädavajalik. Digitaalne peegel kuvab kaamerapildi auto tagaosast tahavaatepeeglisse, nii on vaade olemas ka siis, kui pagas või reisijad varjavad tagaakna. Tulemuseks on ideaalne nähtavus tagasuunas ja suurem ohutus.

 


 

Toyota T-Mate – et Sinu sõit oleks turvaline

Oma klassi parimate ohutusfunktsioonide tagamiseks on Prius Plug-in Hybrid varustatud T-Mate’iga – Sinu abivalmi sõidupartneriga. T-Mate koosneb süsteemidest, mis toetavad Sind ja muudavad sõidu turvalisemaks nii maanteel, linnatänaval kui ka parkimisel. T-Mate aitab tagada sõiduohutuse. Allolevas loetelus on valik tähtsamaid funktsioone, kogu Prius Plug-in Hybridi puhul pakutava T-Mate’iga saad tutvuda autokonfiguraatoris.

 

Kokkupõrke ennetussüsteem (PCS)

Kokkupõrke ennetussüsteem tuvastab ohuolukorra ja aitab vältida kokkupõrkeid teiste sõidukite, jalakäijate ja ratturitega. See annab juhile märku helisignaali ja visuaalse hoiatuse ning pidurdusabisüsteemiga. Kui juht ei jõua õigel ajal pidurdada, rakenduvad pidurid kokkupõrke ennetamiseks või leevendamiseks automaatselt. Ristmikul kokkupõrgete vältimise abi ja ohuolukordade roolimisabi on toeks ristmikel sõitmisel ja manööverdamisel.

 

Ennetav sõiduabi (PDA) – roolimisabi (SA)

See funktsioon aitab juhil vältida sõidurajalt kõrvalekaldumist. Süsteem tuvastab eesoleva kurvi ning reguleerib roolimisabi jõudu, et juhil oleks kurvis lihtsam sõita. Roolimisabi parandab ka sirgel teel sõitmise stabiilsust.

 

Ohutu väljumise abi (SEA)

See süsteem aitab pimeala monitori (BSM) abil ennetada kokkupõrget avatava ukse ja tagant läheneva ratturi vahel. Kokkupõrkeohu korral süttivad välispeeglites ja universaalnäidikul suunatuled, samuti kõlab autos viibijate hoiatamiseks helisignaal.

 

Juhi jälgimise kaamera (DMC)

See süsteem kasutab rooliratta kohal olevat kaamerat juhi tähelepanuvõime ja seisundi jälgimiseks. Juhul kui süsteem tuvastab midagi ebatavalist, näiteks väsimuse, antakse hoiatus. Neid andmeid kasutatakse hädaolukorras peatumise süsteemi (EDSS) täiustamiseks, et tuvastada varakult tähelepanu puudumine.

 

Hädaolukorras peatumise abisüsteem (EDSS)

Kui süsteem ei tuvasta mõne aja jooksul juhi tegevust, kõlab juhi tähelepanu äratamiseks helisignaal. Kui juhi tegevust ei tuvastata endiselt, peatab EDSS sõiduki sujuvalt, hoides seda samal ajal ohutult sõidurajal. Samuti aktiveeritakse teiste liiklejate hoiatamiseks ohutuled ning ukselukustus avatakse, et päästeteenistus saaks vajaduse korral hõlpsalt ligi.

 

Ohutuspaketi Toyota Safety Sense juhtmevabad värskendused

Tarkvara juhtmevabad värskendused tagavad, et Toyota Safety Sense’i (TSS) funktsioonid ja täiustused on alati ajakohased.

 

Parkimisabisüsteem Teammate Advanced Park

See süsteem võimaldab juhil sõiduki parkida nutitelefonist, nii et juht ise seisab autost väljaspool. Lihtne ja hõlpsalt kasutatav süsteem võimaldab kasutada kõiki parkimismanöövreid. See tagab turvalisuse tänu sellele, et peatab sõiduki kohe, kui kasutaja tõstab sõrme nutitelefonilt.

Jälgi meid:
Veebipartner:
Sulge

Loading ...
Kasutame Elke veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.